A  változásmenedzsment

2023.08.24

Minden cég életében – előbb vagy utóbb - eljön az a pillanat, amikor valamilyen mértékű változást kell végrehajtania a működésében. Ennek megértéséhez nézzük át röviden, hogy milyen elméleti háttere van a változásnak vagy éppen a változtatásnak.

A kettő nem egy és ugyanaz?! Teheti fel a kérdést az olvasó. Meglepő módon nem ugyanaz, így lássuk is alább a különbségeket.

A változás olyan folyamat, amelynek meghatározott és értelmezhető iránya van. Két alapvető formáját különböztetjük meg:

  • morfostatikus változás: rendszeren belül zajlik a változás, a rendszer maga nem változik (egy elemét változtatjuk meg csupán)
  • morfogenetikus változás: maga a rendszer megváltozik

A változtatás a jövőbe mutató, tudatosan alakított folyamat, ami különféle beavatkozások során formálódik. Ezt a projektmenedzsment módszertan segítségével terveznek és hajtanak végre.

A fentiek tudatában eljutunk a változásmenedzsment definíciójához: a változásmenedzsment a morfogenetikus változtatások menedzselésével foglalkozó menedzsment szakterület. Tehát egy működő rendszert alakítunk át a céljaink eléréséhez.

A következő blogbejegyzés a változtatás sikerének kritériumaival fog foglalkozni.

Felvetődik a kérdés, hogy hogy is kapcsolódnak a fentiek a szolgáltatásinkhoz?

Egy cég sikeres reorganizációjának szükséges feltétele a változás és annak megfelelő menedzselése. A BRD Consulting Kft. ezen folyamatok sikeres végrehajtásában történő tanácsadással tudja Önöket segíteni! Amennyiben Önöknek reorganizációs tanácsadásra lenne szükségük, kérem keressen minket az ingyenes konzultáció igénybevételéhez.

Felhasznált források:
vt2012n03p30.pdf (uni-corvinus.hu)

Készítsd el weboldaladat ingyen!